Stále o svou pleť pečujete, ale stejně s ní máte neustále problémy? Nebojte se, nejste v tom sama. Můžete s tím však konečně zatočit. Podívejte se na to, co pleti opravdu škodí.

Nic se nemá přehánět

Chcete mít krásnou pleť, ale nejde vám to ani když používáte milion přípravků? Možná právě to je kámen úrazu. O pleť se starejte pravidelně, ale nepřehánějte to. Přehnaná péče může dokonce vést k onemocnění pleti, které Vám pomůže vyřešit až odborník.

Čistíte si štětce?

Máte doma asi spoustu štětců a houbiček, kterými na pleť nanášíte make-up? To je skvělé, ale ještě nám řekněte, jak často je čistíte? Jestli je tedy vůbec čistíte! Pokud je nedesinfikujete, zaděláváte si na problémy. Udržují se v nich totiž bakterie, které si sami roznášíte po obličeji. Zejména tohle je nejrozšířenější příčina vzniku akné. Stačí, když je budete čistit jednou za čtrnáct dní a uvidíte, že se problém zlepší.

 

Nesahat, prosím!

Zamyslete se teď sami nad tím, jak často si během dne saháte na obličej. Tento špatný zlozvyk narušuje naši pokožku. Prsty si na ni totiž přenášíme spoustu bakterií, které jsou  také častým podnětem pro tvorbu akné.

 

Pozor na jídelníček

Toto je kapitola sama o sobě. Už jste slyšeli, že jste to, co jíte? Bohužel to opravdu platí i pro vaši pleť. Pokud toužíte po vitální, hydratované, zářivé a zdravé pokožce, musíte jíst zdravé, živé, hydratované a na první pohled vitální potraviny. Když se po supermarketu rozhlédnete, určitě najdete takové, které jsou vašim očím atraktivnější, než třeba vakuově zabalená slanina. Pitný režim, vyvážená strava bohatá na ovoce, zeleninu a bílkoviny vám třeba konečně pomůže. Nechte si poradit a zbavte se konečně těchto nepříjemných problémů.

Napsat komentář