Když pravidelně používáte štětce na make-up, pudr, korektor nebo třeba tvářenku,do pokožky se dostávají oleje, samozřejmě kosmetika, ale také bakterie. Z toho se vám pak může na pleti objevit virážka, akné a zanesené póry. Pokud ale budete štětce čistit, těmto problémům byste měli snadno předejít. Jak na to?

Snadno a rychle

Nemáte moc času, ale potřebujete štětce vyčistit? Použijte antibakteriální sprej. Ten jednoduše na štětec nastříkáte, necháte pár minut působit a poté ho buď jednoduše utřete do kapesníku nebo ho můžete i opláchnout. To vám ale zabere více času, protože štětec poté musíte nechat uschnout. Takové rychločištění můžete použít třeba jednou nebo dvakrát do týdne, ale nezapomínejte ani na to hloubkové.

Dejte tomu čas

To už je pak na delší dobu, ale i tak vám to zabere jen pár minut a rozhodně se to vyplatí. Sáhněte po dětském šamponu, který nanesete na štětinky a jemně je promásírujte. Poté je opláchněte, ale dejte si pozor, ať se voda nedostane ke kovové části, která by mohla zreznout. Pak stačí jen štětec uhladit a nechat uschnout.

 

 

Napsat komentář