Celulitida trápí většinu žen, takže pokud patříte mezi ně, nemusíte se za nic stydět. S pomerančovou kůží je ale také spojeno spoustu mýtů. Mnohé z nich ale opravdu nejsou pravdivé a vás trápí úplně zbytečně

Pouze lidé s nadváhou mají celulitidu

Celulitida je tuk pod kůží, který se zobrazuje jako hrbolky, protože tlačí pojivé tkáně, které vytvoří prostor, tedy důlek. Celulitida není ovlivněna nadváhou, je ovlivněna geneticky, stárnutím, kolísáním hmotnosti a dokonce i sluncem. Což se může stát komukoli a je jedno jestli máte čtyřicet kilo nebo sedmdesát. Když se sebou nebudete nic dělat, celulitida se vám udělá.

Když zhubnete, celulitida zmizí

Vzhledem k tomu, že kolísání hmotnosti je klíčovým faktorem vzniku celulitidy, tak se vám celulitida může hubnutím zhoršit. Rozhodně si tedy nezahrávejte s nějakou rychlou dietou, když už, tak začněte pomalu a o kůži pečujte, aby byla pružná. Rychlé hubnutí neprospívá nejen vám, ale také vaší kůži.

Krémy na celulitidu jsou řešením

Myslíte si, že krémy proti celulitidě opravdu pomáhají? Ano, dočasně. Výrobky, které obsahují retinol, mohou fungovat na chvilku, ale zatím neexistuje nic, co by vás celulitidy zbavilo natrvalo. S tím se musíte poprat sami nebo se zeptat odbodníka.

Liposukce pomůže

Liposukce, je nejen drahá, ale ještě bolí a navíc by celulitidu mohla ještě více zhoršit. Vzhledem k tomu, že si zahráváte s rozložením tuku v těle, může to dopadnout katastrofálně. Mohou se objevit jiné boule či důlky, které dříve neexistovaly. Raději choďte do posilovny.

Napsat komentář