Vzpomínáte si na to, kdy jste poprvé slyšeli o uhlí? Zřejmě to bylo při grilování. V dnešní době už ale neslouží jen k této zábavě, ale dnes ho díky jeho detoxikačním schopnostem naleznete v potravinových doplňcích, maskách na obličej nebo zubních pastách. Je paradox, že právě černé uhlí slouží k tomu, abychom měli bělejší, čistší a jasnější zuby. 

Co je aktivní uhlí?

Jak jste možná slyšeli, uhlí je vlastně forma uhlíku, který byl ošetřen a upraven. Během použití působí jako magnet na nečistoty, které absorbuje. „Zubní pasty s aktivním uhlím jsou jen obnovou starých medicínských praktik. Čistí prostě všechno,“ řekl dermatologický lékař. Vlastně se nyní vracíme k tomu, co už je dávno známo.

Zuby budou bělejší hned

Pokud přemýšlíte nad tím, jak mít krásné a bílé zuby, tak na pasty na zuby s aktivním uhlím se můžete rozhodně spolehnout. Jsou oproti dalším produktům na bělení zubů opravdu účinné.

Curaprox pasta White is Black

Bělící zubní pasta s aktivním uhlím, které neobrušuje zubní sklovinu, ale naopak přirozeně chrání a posiluje zuby před zubním kazem. Zuby budou po užití výrazně bělejší a zářivější.

Pokud ale chce, můžete si bělící rituál připravit i sami doma. Co budete potřebovat? Aktivní uhlí, které seženete v každé lékárně. To rozdrtíte v misce na jemný prášek, který poté nanesete na zubní kartáček a zuby jím vyčistíte. Zuby s ním čistěte asi tři až čtyři minuty a poté pusu dobře vypláchněte.

POZOR

Samozřejmě to s čištěním nesmíte přehánět, protože hrozí poškození skloviny. Tento bělící rituál provádějte třeba dvakrát týdně a na kartáček nikdy netlačte. Zoubky tak zůstanou v pořádku a zdravé.

 

Napsat komentář