Zvýšený pigment v pleti vnímá nejvíce lidí v létě po opalování. To však neznamená, že se nemůže objevit i v jinou roční dobu. Ten, kdo už nějaké pigmentové skvrny má, ví, že není jednoduché se jich zbavit. Jak se před nimi bránit? Pomůže prevence a vhodná kosmetika!

Pigmentové skvrny vznikají různě a problémy s nimi se týkají čím dál větší skupiny žen. Zvlášť na jaře a v létě, kdy nás ze všech stran ohrožuje slunce. Právě po něm se nám mohou na pleti náhle objevit buď hnědé nebo černé skvrny v obličeji,  dekoltu nebo na rukou. Jejich odstranění je sice komplikovanější, ale rozhodně není nemožné. Jak na to?

 

Správná kosmetika

Stačí sáhnout po kosmetice určené pro zjemnění tmavých skvrn. Ačkoli se na trhu objevují denní i noční krémy, které slibují odstranění nehezkých fleků, pořiďte si raději koncentrované sérum. Je silné a velmi účinné a výsledky se dostaví brzy. Až potom sáhněte po již zmíněných krémech, které vám krásnou čistou pokožku pomohou jen udržovat.

 

 

Bioderma White Objective Lightening Serum, 609 Kč

Pleťové sérum, které je vhodné na pigmentové skvrny. Intenzivně zesvětluje hnědé zabarvení a zároveň působí i preventivně proti vzniku nových skvrn.

 

 

 

 

Korres Wild Rose, 899 Kč

Intenzivní pleťový přípravek, který pomáhá viditelně zjemňovat vady pleti a minimalizuje pigmentové skvrny. Speciální přírodní ingredience účinkující ve třech fázích, dokáže ovlivnit všechna stádia vzniku barevných nedokonalostí.

 

 

 

Esthederm Whitening Serum, 2690 Kč

Intenzivní bělící sérum pro rozjasněnou pleť bez pigmentových skvrn. Při pravidelném používání se vám za velmi krátkou dobu pigmentové skvrny vybělí a vaše pleť zůstane krásně čistá a svěží.

Náš dnešní favorit. Bohužel nejnákladnější, ale výsledky stály za to.

 

 

 

Eucerin Depigmentační denní krém, 673 Kč

Hydratační krém s ochranným faktorem, účinně působí proti pigmentacím a pleť zanechává jasnou a rovnoměrně zabarvenou. Pokožka začne již za čtyři týdny získávat sjednocenější vzhled.

 

 

La Roche-Posay Pigmentclar, 1059 Kč

Pleťové sérum proti pigmentovým skvrnám, velmi intenzivně koriguje tmavé skvrny a sjednocuje barevný tón pleti. Sérum působí okamžitě  a zanechává pleť krásně rozzářenou.

 

 

 

 

Vichy Neovadiol serum, 878 Kč

Sérum pleť hydratuje a napomáhá tak vyrovnat ztrátu vody v období menopauzy. Pleť ztrácí hustotu, objem a jas.

 

 

 

Nezapomeňte na prevenci

Pamatujte na to, že většina z přípravků řeší jen vzniklé pigmentové skvrny, a právě proto je nutné zaměřit se i na prevenci. V první řadě to se sluněním nepřehánějte a v druhé řadě se vždy namažte krémem s odpovídajícím ochranným faktorem. Nemusí to být vyloženě 50, ale pod 20 (spíš 30) bych neradila se pouštět.

Pomůže i strava bohatá na vitamin C, E, zinek, selen a betakaroten. Vaše tělo tak bude i zevnitř připraveno na sluneční záření a pigmentové skvrny se tak vůbec nemusí objevit.

 

Bioderma Photoderm oral, 399 Kč

Výživový doplněk pro ty, kteří chtějí připravit svou pokožku na slunce. Photoderm při mírném slunění dopomáhá k přirozenému opálení. Omega-3 mastné kyseliny usnadňují vytvoření rovnoměrného opálené a napomáhají v boji proti volným radikálům.

 

Napsat komentář