Milujeme kosmetiku, a proto jsme založili i tento původně blog, dnes už web a časopis. Že máme vcelku blízko k novým trendům a snažíme se podporovat přírodnější kosmetiku, jste si asi už všimli. Osobně používáme takovou kosmetiku, jaká se nám zdá kvalitní a i když je náš trh zahlcen chemií, nabídka šetrných produktů s více přírodními složkami se stále zvyšuje.

Mezi ty kvalitní a chemicky šetrnější patří produkty značky Kneipp, která navazuje na poznatky a filosofii Sebastiana Kneippa. Sebastian byl synem tkalce, později vystudoval teologii a stal se knězem. Objevil svět vodoléčby, která mu pomohla se vyléčit z tuberkulózy a poznal také sílu bylinek. Za svého života vytvořil řadu léčebných procedur a pomohl obrovské spoustě lidí. Jelikož pomáhal lidem zdarma a jeho kůry fungovaly rychle, podali na něj někteří lékárníci žalobu, od které ale nakonec ustoupili. Na sklonku života se Sebastianu Kneippovi dostalo takové úcty, jakou si zasloužil a jeho činnost přesáhla hranice rodného Německa. Papež mu propůjčil titul „Monsignore“.

Sebastian Kneipp by jedním z těch lidí, kteří více dávali, než brali a jejich touha pomáhat byla za jeho života zcela naplněna. Ve svých 70 letech (6 let před smrtí) založil se svým dlouholetým přítelem, lékárníkem Leonhardem Oberhäusserem, značku Kneipp. Za svůj život sestavil Sebastian obrovské množství receptur a léčebných postupů, které pak spolu začali vyrábět sériově a prodávat nejen v blízkém okolí. Firma funguje od roku 1891 dodnes a jejich produkty jsou zárukou přírodních ingrediencí a vysoké efektivity.

Kdo by dnes pro Kneipp byl lepší tváří, než Linda Rybová, která je dobře známá svým přístupem ke zdravému životnímu stylu a přírodě. Pokud tedy váháte, jestli Kneippu důvěřovat, osobně si myslím, že Linda je dobrou zárukou, protože je také jednou z těch, kteří pro pár korun neudělají na požádání kotrmelec. Když se rozhodla Kneipp podpořit, nevidím v tom nic jiného, než její zkušenost a důvěru v kvalitu a šetrnost jejich produktů.

Sada masážních olejů – 147 Kč
Za mě osobně mohu doporučit sadu masážních olejů. Často všichni tápeme, co doma na masáž použít a zkoušíme to tělovým mlékem, kuchyňským olejem nebo francovkou… Zkuste tuhle sadu. Jednak jsou oleje příjemné na kůži a dodávají jí řadu prvků, které pomohou k uvolnění svalů, ale taky nádherně voní. V setu jsou tři vůně – mandle, ylang ylang a „staré dobré časy“. Vůni mandlí každý známe, ylang ylang je sice stále orientální, ale dnes již dobře známá vůně a pod pojmem „staré dobré časy“ si můžete představit vůni konopí a také divokého červeného máku, který letos tak často lemuje pole kolem silnic. Právě tahle emulze působí zklidňujícím efektem na pokožku masírovaného, ale taky na vaše ruce, kterými masírujete.

Když už jsme u domácí péče – musím se věnovat chodidlům. Nikdo z nás nemá tolik času chodit na pedikůru pravidelně. Většinou to odbydeme jednou – dvakrát do roka, ale naše nohy si péči zaslouží. Právě na to myslí i Kneipp, který nabízí celou řadu přípravků na chodidla. Dnes chci ale doporučit máslo a mast.

 

 

Máslo na chodidla – 191 Kč
Máslo na chodidla je úžasná věc, která pokožku chodidel zjemní, zvláční, regeneruje, a také působí proti plísni. Navíc po něm nohy zůstanou fakt příjemně vonět, což řada lidí zcela nutně a vážně potřebuje.

 

 

 

Mast na zrohovatělovu kůži – 181 Kč
Ještě než ale použijete máslo, zkuste tuhle mast. Díky složení, vskutku nabitém účinnými látkami, se postará o změkčení ztvrdlé kůže. To samo o sobě uleví chodidlům a zajistí lehčí krok – zejména v lodičkách. Mast kůži na chodidlech hojí a regeneruje a hlavně – působí takřka okamžitě po nanesení. Ještě ten den si vaše nohy oddychnou a budou krásně vonět. Samozřejmě je mast ochrání i proti nepříjemným plísním, které na nás teď čekají na každém koupališti.

 

Napsat komentář