Strašák zvaný celulitida

Léto je pomalu tady a sluneční paprsky nás nutí se svlékat. S plavkovou sezónou jde však ruku v ruce starý známý problém. Ačkoliv jste se celý rok snažila, pravidelně cvičíte a snažíte se pít hodně tekutin, přesto na zadečku a stehnech možná nacházíte ty nepříjemné ďolíčky? Pomerančová kůže je postrachem opravdu každé ženy.  Ať už se jí snažíte zbavit masážemi či krémy, boj je to dlouhý a zpravidla dost nevyrovnaný. Pojďte se s námi podívat na to, co to celulitida vlastně je, a jak ji můžete viditelně zredukovat.

Co je to celulitida?

Celulitida je estetický problém, který se projevuje ďolíčky a hrbolatou pokožkou v oblasti stehen a hýždí. V místě ďolíčků dochází ke zvětšení tukových buněk, které jsou vytlačovány na povrch kůže, která tak získá charakteristický vzhled pomerančové kůry. V postižené oblasti je navíc omezen průtok krve a lymfy.

Příčiny vzniku

Za vznikem celulitidy stojí dědičné faktory, ale i hormonální změny či nezdravý životní styl. Ke vzniku nehezkých ďolíčků přispívá i hormonální antikoncepce, pití kávy, stres a ochabování vazivové tkáně. Ačkoliv se s celulitidou mohou potýkat obě pohlaví, zpravidla postihuje častěji ženy než muže, protože se něžnějšímu pohlaví v oblasti stehen a hýždí ukládá více tuku.

Jak s ní bojovat

Prevencí celulitidy by mělo být dodržování správného stravovacího režimu, pravidelné používání peelingů a krémů, a časté návštěvy sauny a speciálních masáží. Pokud jsou hrbolky na vašich stehnech viditelné, je potřeba se obrnit notnou dávkou trpělivosti a vůle. Pomoci může pravidelné cvičení, které podporuje okysličení krve v postižených místech. Neměli byste zapomínat ani na správnou kosmetiku, která efekt cvičení a zdravé stravy dokáže podtrhnout.

Tipy na kosmetické přípravky

Účinnými pomocníky v boji proti celulitidě mohou být krémy, zábaly nebo peelingy. Přinášíme vám výběr těch nejlepších produktů, které jsou na trhu za pár desetikorun.

 

Skořicový balzám Herbamedicus

Tento bylinný pomocník má příjemnou skořicovou vůni, je za příznivou cenu a navíc díky svému zahřívacímu efektu výrazně napomáhá k redukci celulitidy.

 

 

 

Dermacol enja anti-cellulite shaping gel

Gel od Dermacolu se příjemně nanáší a rychle se vstřebává. Pokožka na stehnech je po týdnu pravidelného aplikování jemná a celulitida je mírně zredukovaná.

 

 

 

 

Ziaja Slim tělový peeling proti celulitidě

Tato moderní polská značka se vyznačuje jednoduchou aplikací, kvalitou a příjemný pocitem po natření. Navíc i nádherně a svěže voní.

 

 

 

 

Avon pokročilá péče proti celulitidě s L-karnitinem

Termoaktivní sérum proti celulitidě po aplikaci zahřívá pokožku a přináší v krátkém čase znatelné výsledky. Pokožka je po natření jemná a hebká.

 

 

 

 

Nivea zpevňující gel proti celulitidě Q10 plus

Zpevňující gel Nivea je za příznivou cenu, viditelně redukuje projevy celulitidy a zpevňuje pokožku.

 

 

 

Rady našich babiček

Celulitida je odvěkým nepřítelem žen mnoha generací. Dokonce i božská a jinak dokonalá Marilyn Monroe měla nehezké ďolíčky na stehnech. Tak jak tedy s celulitidou bojovaly naše babičky? Nikoliv pomocí výdobytků moderní doby, jako je kavitace nebo mezoterapie, ale starými osvědčeným metodami.

 

Kávový peeling

Kofein v krémech patří mezi hlavní složky, které pomáhají vyhladit vzhled pokožky. Kávový peeling je tajnou zbraní mnoha žen. Díky exfoliaci odstraníte odumřelé buňky, a kofein následně pomůže obnovit pokožce její pružnost. Pro dosažení kýžených výsledků, byste měla kávový peeling používat denně.

 

Náš tip: BingoSpa Anticelulitidní kůra se skořicí a kofeinem proti celulitidě v sobě snoubí extrakty ze skořice, které prokrví pokožku a kofein, který ji dodá pružnost.

 

Kartáčování nasucho

 

Jedná se o metodu s podobnou účinností, jako má kávový peeling. Suché kartáčování je již desítky let známá technika, která pomáhá odstraňovat hrbolky na stehnech. Abyste stimulovala lymfatický systém a posílila pružnost pokožky, kartáčujte směrem nahoru k srdci. Používejte tuhý kartáč, kterým jemně masírujte pokožku na stehnech a zadečku.

Náš tip: Masážní kartáč Keller Anti-Celullite s elastickým popruhem, který zlepšuje prokrvení pokožky. Pokud nemáte ráda kartáčování na sucho, použijte trochu kokosového oleje.

Napsat komentář