Léto se nám kvapem blíží, a proto je nejvyšší čas začít s důkladnou péčí o naše zimou znavená chodidla. Toužíme-li v nadcházejících měsících své nožky obout do páskových bot, perfektně upravené nehty a plosky jsou naprostou samozřejmostí. Přitom není zapotřebí navštěvovat profesionální kosmetické salóny. Pravidelnou kvalitní péči si totiž můžete dopřát přímo u vás doma.

 

Salón krásy ve vaší koupelně

Rozhodnete-li se pro krásu svých chodidel využít tzv. mokrou pedikúru, při užití správných nástrojů a přípravků si tento luxus můžete dopřát přímo ve vaší koupelně. Jak na to?

 

Nejdříve si připravte teplou lázeň, ve které rozpusťte koupelovou sůl. My doporučujeme antistresovou sůl na nohy s vřídelní solí, levandulí a esenciálním tea tree olejem od Manufaktury. Levandulová silice je známá pro své vynikající antiseptické účinky, dokáže uvolnit svalové napětí a zklidnit namáhanou pokožku. Extrakt z čajovníku působí antibakteriálně a dokáže si poradit s případnými plísněmi.

 

 

V takto připravené koupeli své nohy hýčkejte nejméně deset minut, aby ztvrdlá kůže dobře změkla. Poté je dobře osušte a zrohovatělou kůži jemně odstraňte speciálním pilníkem či penzou. Široké spektrum profesionálních nástrojů pro domácí pedikúru nabízí např. společnost Credo Solingen.

 

 

Takto ošetřená chodidla vyhlaďte speciálním peelingem na nohy. My jsme si zamilovali revitalizační peeling na nohy s citronem a šalvějí od americké značky Freeman. Lávová zrníčka perfektně odstraní zbylé ztvrdlé kožní buňky. Citron a šalvěj vaši pokožku úžasně osvěží a zároveň zklidní.

 

 

 

Nakonec nohy namažte hydratujícím krémem. Vynikající je lehoučký krém Softy od značky LUSH s kakaovým máslem, mandlovým olejem, levandulovou silicí a odvaru z kořene proskurníku. Tyto přírodní ingredience chodidla nádherně zvláční a vy si tak budete moci dopřát úžasně jemnou pokožku. Teď už jen kvalitní lak na nehty a můžete bez obav vyrazit.

Napsat komentář