Přírodní kosmetika je dnešním trendem. A proč ne…

Patříte k těm, kteří v potravinářství luští písmenka na obalech výrobků ve snaze vypátrat nějaké to „jedovaté éčko“? Tak dobře. Vždyť dnes je zájem o to, co jíme, běžnou záležitostí!

Věnujeme ale stejnou pozornost také produktům v drogeriích? Vždyť i kosmetické výrobky obsahují konzervanty a chemické látky. Mnoho z nás si tuto skutečnost uvědomuje, a proto stejně jako v případě potravin, vyhledává produkty přírodní, rostlinné či bio povahy. Co však tato označení znamenají? Můžeme si být jisti, že výrobek se zeleným bio nápisem je opravdu čistě přírodní? Je vůbec pravda, že všechny chemické přísady mohou být zdraví škodlivé? A jak se máme v tom dlouhém seznamu ingrediencí vyznat, když většina z nás měla chemii naposledy na střední škole?

Ať se může zdát tato situace bezvýchodná, ve skutečnosti máme hned několik řešení. Tím prvním jsou samotné informace, které nikdy nebyly dostupnější. Na internetu naleznete nespočet webových stránek, které svým návštěvníkům nabízejí detailní popis látek používaných v kosmetickém průmyslu s důrazem na jejich dopad na zdraví člověka. Dokonce si do svého chytrého telefonu můžete stáhnout takto zaměřenou aplikaci.

 

Druhou cestou jsou mezinárodně uznávané certifikáty, kterými se řada kosmetických výrobků pyšní. I zde však platí „důvěřuj, ale prověřuj“, neboť některé nám sice zaručí určitý podíl ingrediencí přírodní povahy, ale o zbytku už nám nic neřeknou. Může se tak stát, že zakoupený produkt bude ve skutečnosti daleko syntetičtější než ten, který žádné logo nemá.

Třetí cesta nás zavede do dob našich babiček. Některé společnosti totiž nabízejí pouze ingredience, díky kterým si daný produkt můžeme vytvořit přímo v naší kuchyni. Stačí odměřit kousek bambuckého másla a přimíchat trochu mandlového oleje. Takto vlastnoručně vyrobená kosmetika navíc dnes zažívá ohromný boom.

Sečteno podtrženo: rozhodnete-li se vzít informovanost o složení kosmetických produktů do svých rukou, je vždy dobré zachovat selský rozum a o dané značce, výrobku či samotné ingredienci si zjistit potřebné informace, nejlépe z různých zdrojů.

Napsat komentář