Mýty, kterým stále věříme
Už od nepaměti se mezi ženami šíří mýty a pověry o kosmetice, kterým stále věříme. Dle rčení „stokrát opakovaná lež se stává pravdou“ se mýtus nakonec stane pravdivým, a tak nevíme, jakým pravidlem se máme řídit. Pojďme si připomenout nejčastější mýty, které obestírají péči o vlasy a o pleť.

Za akné může makeup
Akné je chronické onemocnění kůže, které je způsobeno zánětem vývodu mazových žláz. Nevhodně zvolený makeup, který je nanášen v nepřiměřené vrstvě sice může akné lehce zhoršit, avšak rozhodně jej nezpůsobuje.

 

Na mastnou pleť by se neměly používat oleje

Mnoho z nás si myslí, že mastnou pleť není třeba hydratovat. Opak je pravdou. Někteří odborníci dokonce tvrdí, že když budete pleť hydratovat a dodávat ji olej, přestane se sama tolik mastit. Tak proč to nezkusit?

Na dokonalou pleť citronovou šťávou
Citrónová šťáva sama o sobě je vysokým alergenem a tekutinou s velice nízkým pH, která v koncentrovaném stavu napáchá víc škody než užitku. I když některé masky mohou pleti pomoci, rozhodně nedoporučujeme to s citronem přehánět, protože častá a dlouhá aplikace může i uškodit. Měli bychom si uvědomit, že ne každá surovina z naší lednice je pleti prospěšná. Citrus pleť nehydratuje, naopak ji vysuší. Krémy s vůní citrusu však škodlivé nejsou, vyskytují se v nich ve stopovém množství a jsou přítomny z důvodu parfemace.

Čím víc krému nanesu, tím víc pokožku hydratuji
Pořekadlo „čím více tím lépe“ v kosmetice opravdu neplatí. Některé z nás však mají stále pocit, že pokud nanesou více vrstev krému, pleť bude vyživená, hladká a sametová. Ve většině případů se vám naopak ucpou póry a pleť se bude více mastit, ale kýžený výsledek a očekávané benefity vám to nepřinese.


Kosmetiku musíme obměňovat, protože po čase přestane fungovat
Tento mýtus je naprostý nesmysl, pleť ani vlasy si nezvyknou, a kosmetika nepřestane zničehonic fungovat. Pokud vám nějaká značka vlasové kosmetiky či krémů vyhovuje, klidně ji nadále používejte a buďte ráda, že jste našla výrobek, který se k vám hodí.

Když si budu často stříhat konečky, vlasy porostou rychleji
Ne, ne a ne. Vlasy dorůstají od kořínků, a proto stříhání konečků nemá žádný vliv na rychlost jejich růstu.

Napsat komentář