Ve většině antických legend figurují ženy. Ženy tak krásné, že pro ně muži vedli války, dobývali města a vzdávali se trůnů. Krása tehdejších žen byla inspirací ke vzniku eposů, básní a balad. Jejich oslnivá krása se dá vysvětlit dvěma způsoby. Buď byly kdysi všechny ženy tak ošklivé, že když se objevila jedna hezká, muži o ni skutečně bojovali, anebo měli vyvolení lidé své tajné recepty na krásu. Na krásu, která byla uhrančivá. My pro Vás tyto dávné receptury objevujeme, zkoušíme na sobě a tady jsou pro dnešek 3 přírodní kůry, které se nám zdají jako nejlepší. Chceme, abyste byla uhrančivě okouzlující i Vy…

Základní pravidlo pro zjištění alergie na domácí receptury – nejdříve si naneste malé množství směsi na cca hodinu na kůži na předloktí a přelepte lepenkou. Pokud Vám kůže zrudne nebo začne pálit, rozhodně taková receptura pro Vás není vhodná a neaplikujte ji na sebe.

cleopatra

Kleopatřin peeling
Tato egyptská panovnice byla vyhlášená svou krásou. Byť někteří archeologové tvrdí, že to nebyla pravda a muži se jí dvořili pouze pro její vliv, její portréty i sochy však vypovídají o něčem jiném. Její vzhled dal vzniknout řadě kosmetických produktů, kterými se jejímu legendárnímu vzhledu chtějí přiblížit tisíce dnešních žen. Máme tu recept na její vlastní peeling, který skutečně používala:

1 díl medu
1 díl Natronu (tehdejší název Natron označoval směs přirozeně se vyskytujících alkalických solí, později se tímto názvem označovala směs soli s jedlou sodou a dnes je to označení pro hydroxid sodný (což je leptavý louh, který opravdu nechcete mít na pokožce). Proto namísto dnešního Natronu použijte jako náhradu jedlou sodu
1 díl dolní egyptské soli (myšleno hlubinná mořská sůl – použijte běžně prodávanou hrubou mořskou sůl

K těmto složkám se ještě přidávaly esenciální vonné oleje, jejichž přesné popisky však nejsou dochovány. Použijte tedy vonný olej dle vlastního vkusu – stačí několik kapek.

Všechny ingredience důkladně míchejte po dobu alespoň 20 minut. Hotový peeling pak aplikujte na pleť několik minut, poté omyjte teplou vodou. Pleť by tak měla být zbavená všech starých šupinek, otevřou se póry a Vaše krása se probudí.

 

maya-vlasy

Mayský recept na krásné vlasy.
Když se procházíte po mayské riviéře a potkáváte místní ženy, musí Vás okouzlit krása jejich vlasů. Pevné, tmavé, lesklé a nádherně dlouhé zdravé vlasy jsou ozdobou místních žen a není to jen genetikou. Po tisíciletí si mayské ženy ošetřují vlasty touto maskou, jejíž recept jsme pro Vás objevili:

Polovina avokáda
1 lžíce olivového oleje
Polovina banánu
1 žloutek

Vyšlehejte všechny ingredience do řídkého těstíčka, které pak vmasírujte do vlasů a zabalte buď do koupací čepice nebo jiného zábalu, který udrží vlhkost. Po hodině můžete masku opláchnout. Máte-li dlouhé vlasy, použijte celé avokádo a celý banán. Po několika kůrách poznáte, jak dobře funguje.

 

kurkuma

Ajurvédská tonizující a čistící pleťová maska

Některé z receptů, kterými procházíme, vypadají trošku zvláštně a na první pohled obyčejně, ale pokud se pozorně podíváte třeba na tento, musíte žasnout nad jeho jedinečností a účinnou sílou. Používání kozího jogurtu na pleť se stává mainstreamem díky svým probiotickým účinkům, pikantní kurkuma obsahuje silné protizánětlivé látky a neskutečné množství antioxidantů – momentálně je vychvalována jako „super rostlina“, také pro své účinky proti rakovinotvorným buňkám. Santalové dřevo je zase zdrojem krásné vůně a tonizujícího efektu:

3 lžičky kozího jogurtu
půl lžičky rozemleté kurkumy
půl lžičky na prášek rozemletého santalového dřeva

Smíchejte všechny ingredience a nechte odpočinout půl hodiny v ledničce. Poté naneste na pleť, nechte 10 minut působit a opláchněte teplou vodou. Vaše pleť bude zdravější, čistá, plná živin a po několika aplikacích i viditelně tónovaná. Směs má mimořádně silné účinky i v boji proti akné.

 

Věřím, že Vám tyto receptury přinesou užitek a vězte, že nejsou poslední. Shromažďujeme jich pro Vás celou řadu a zase časem přineseme další, které jsme sami vyzkoušeli a vybrali jako nejlepší.

 

 

Napsat komentář