Dnešní doba je uspěchaná. Ze všech stran slyšíme slova jako rakovina, infarkt, cévní příhoda a jako záplatu nám systém nabízí léky a jiné „legální“ drogy. Nikdo ale nahlas neříká, že doba už je tak rychlá, že si lidé nemají čas ani v klidu sníst oběd. Z čeho asi pak tyhle civilizační choroby plynou? Honba za plněním předimenzovaných úkolů, mlhavá a nejistá vidina peněz nebo tlak společnosti na nějakou šablonu chování z nás dělá nenaplněné bytosti, které tápou kudy kam a stresují se z toho, že nemají čas pro sebe, pro své blízké a pořád jim něco chybí.

Asi jste si všimli, že se snažíme nějaký obecně daný koncept dokonalosti trochu ignorovat, protože systém, který nás obklopuje, prostě není dobrý a k lidskosti má daleko. Proto podporujeme všechny východněji smýšlející projekty a jógu jako takovou bychom do budoucna rádi více šířili.

Tento víkend máte jedinečnou příležitost se setkat s jedním z nejvýše postavených indů dnešní doby. Pokud nejste znalí jogínské hyerarchie, nic vám jeho jméno neřekne. Jen pro úplnost – jmenuje se Višvaguru Mahámandaléšvar Paramhans Svámí Mahéšvaránanda. Pokud jste ale někdy byli v Indii, jeho tvář na vás zírá z většiny knihkupectví, plakátů i řady billboardů. Jedna z největších indických celebrit v oblasti výuky jógy, sebeovládání a meditace, vystoupí tuto neděli 4.12. od 14 do 17 hodin ve velkém sále pražské Lucerny a bude se snažit zdejší publikum trochu osvítit a sdílet něco ze svých zkušeností.

I pokud Vás jóga úplně nezajímá a tenhle „fousáč“ se Vám zdá trochu retro, je to dobrý tip na strávení nedělního odpoledne, protože zrelaxovat dnes potřebuje snad každý 🙂

Více info o akci: www.joga.cz

Napsat komentář