Patříte-li k těm, které trápí akné, máte doživotní trápení. Akné je často způsobeno genetikou, takže pokud se s tímto problémem trápili i Vaše rodiče, nemáte lehký boj.

Velmi často se dá výskyt akné regulovat změnou stravy, zejména snížením příjmu cukrů a sladkostí. Tento krok je vhodné konzultovat s dietologem a dermatologem, který podle Vašeho konkrétního problému může Váš jídelníček upravit.

lush-fresh-pharmacyJako kůru pro Vaše akné bychom na základě zkušenosti řady našich známých, mohli doporučit produkt Fresh Pharmacy od značky Lush. Jejich kosmetika obecně je přírodní a na akné pomáhá. Pokud si budete mýt pleť tímto produktem dvakrát denně, mělo by to pomoci.

 

 

Co ale chceme zejména dnes doporučit jako tip na akné, je starý recept, popsaný už samotnou Kleopatrou. A ta byla nejkrásnější ženou Egypta, která učarovala i samotnému Cézarovi, který mohl mít všechny ženy tehdejšího světa. Takže musela vypadat fakt dobře 🙂

lemonJejí recept byl jednoduchý – vymačkejte půlku dobrého citronu (nejlépe bio, neošetřeným chemicky) a smíchejte jej s jedním vaječným bílkem. Nešlehejte úplně sníh, emulze by měla být zhruba napůl cesty mezi syrovým bílkem a sněhem – tak, aby se dala nanášet a nestékala.

egg-white

 

 

Výslednou esenci si naneste na obličej jako masku a nechte několik minut (10-15) působit. Pak vše omyjte teplou vodou a je to. Tuhle kůru dávejte vždy na noc, aby pleť mohla složky absorbovat. Po dobu kůry (alespoň 2 týdny)je vhodné nepoužívat makeup, aby pleť mohla dýchat a reagovat na dodané živiny. Citronem samotným je také vhodné si pleť čistit. Ať už si ukrojíte plátek a tím potíráte pokožku anebo si namáčíte vatový tampon do citronové šťávy. Jeho složky působí jako lehký chemický peeling, podporují tvorbu nových buněk a vitamín C omlazuje a detoxikuje pokožku.

Nedávno právě tuhle kůru vyzkoušela známá americká modelka Kendall J., která jí s nadšením kendall-acnedoporučuje. Kendall byla dívkou s problematickou pletí, která se stala jednou z předních modelek. Právě citronem a vaječným bílkem svou pleť uzdravila a mohla nastartovat hvězdnou kariéru.

 

 

kendall-afterUpřímně – pokud to fungovalo Kleopatře a Kendall, mohlo by to fungovat i pro Vás. Jen malé upozornění – než se do toho pustíte, tak vězte, že bílek i citron s vysokým obsahem vitamínu C jsou známé alergeny. Než si tedy nanesete směs na obličej – naneste ji nejdříve na předloktí, přelepte běžnou lepenkou „na odřeniny“ a vydržte 24 hodin. To poslední, co potřebujete, je zarudlá a podrážděná pokožka na obličeji. Pokud ani po 24 hodinách vaše předloktí nezrudne a místo aplikace bude mít lehce nazelenalou barvu, potom jste v pohodě a můžete tento starodávný recept používat. A kdo ví, třeba Vám to přitáhne také nějakého Cézara 🙂

 

Napsat komentář