Nedávno proběhly všechny světové fashion weeky a zatímco celý svět je bere jako bernou minci, nám v čechách je to vcelku jedno. A proč? Protože nikdo moc neví, co to vlastně znamená.

Co je vlastně Fashion Week? Akce typu Fashion week nejsou jen několika módními přehlídkami. Fashion week je týdenní akce, kde organizátoři vybírají návrháře, kteří udávají trend a posouvají celý svět módy, barev, střihů a vzhledu obecně. Je to akce, kam se prioritně zvou nákupčí obchodních řetězců, domů i butiků, aby viděli co se bude nosit a jako první si objednali. Přehlídky v rámci FashionWeeku nejsou proto, aby se kamarádi modelek, zaměstnanců návrháře a béčkové „známější tváře“ přišly zadarmo najíst a opít, tak jak to bývá u nás v Česku obvyklé. Na ty správné přehlídky chodí lidé, které předváděné věci zajímají z obchodního hlediska a mohou pomoci návrháři dostat se na trh a rozvinout svou obchodní síť.

Právě proto nejde jen o módu. Ti přední návrháři udávají trend i v líčení a barvách. Právě proto najímají přední vizážisty, kteří tvoří trendy make-upu na nadcházející sezóny. Tyto trendy velmi bedlivě sledují kosmetické firmy, které podle toho zařazují do svých kolekcí nové paletky, textury a produkty obecně. Nehledě na to, že řada z těchto vizážistů / make-up stylistů má sama vlastní kosmetické řady.

Pro dnešní článek jsme vybrali několik tipů, které se nám líbí a které by se mohly stát trendy na nadcházející půlrok…

anna-suiAnna Sui vsází na vizážistku Pat McGrath, Ta vytvořila look, inspirovaný šedesátými léty, které se v různých obměnách postupně vracejí. Nutno říct, že Pat používá svou vlastní kosmetiku.

Mixem barev docílila kouřového vínového odstínu, který doladila k barvě rtěnky. Vnitřní koutky očí jsou vytaženy světlým rozjasňovačem. Zvýrazněné jsou i lícní kosti a příjemně upravené obočí dodává sofistikovaný vzhled.

 

phillip-lim

 

Phillip Lim se obrátil na make-up umělkyni Francelle Daly, která ztmavila víčka a využila sílu tekutých linek, kterými orámovala oči.

Namočenou vatovou tyčinkou pak rozmazala (spíš odmazala) linky v koutcích a vznikla tím linka s přechodem od tenké přes silnou a zase do tenka. Efekt lehounce kouřových očí je tím posílen. Jen lehké zvýraznění lícních kostí a téměř neznatelná rtěnka dodává příjemně ležérní vzhled.

 

zac-posenNáš oblíbený návrhář Zac Posen je známý svou spoluprací s MAC cosmetics. Pro svou poslední přehlídku ale vsadil na téměř „nude“ vzhled.

Nutno říct, že modelka má jen lehce zvýrazněné obočí a lehce zatmavené lícní kosti. Lesklý makeup jí dodává svěžest a ještě víc zdůrazňuje minimální líčení.

Narůžovělá rtěnka, nanášená v lehké vrstvě štětečkem dotváří pocit zasněnosti.

 

 

thom-browneStřelená kolekce Thoma Browneho byla podtržená i přehnaným makeupem, ale na druhou stranu zaujal.

Jeho tým make-up artistů použil sytě pigmentované bronzery a o několik odstínů ztmavil pleť modelkám.

Výrazná rtěnka podtrhuje retro brýle a proužek na krku odděluje přirozenou barvu modelčiny pleti od vrstvy bronzeru.

Je nutno dodat, že opálený vzhled holkám sluší. Možná to bylo míněné jako výzva k zimnímu opálení.

 

custo-barcelonaCusto Barcelona tady pracoval s Paco Blancasem, který rozzářil modelky jak lesklým makeupem, tak zlatě zdobenýma očima.

Není to obvyklé líčení, vidíme to jako dobrý krok ke zvýraznění modelek a „upomenutí“ své show, ale právě Alyona se zlatýma očima vypadá hezky.

Tip – zvýraznění lícních kostí podtrhne a opticky zvětší oči.

 

 

the-blondsThe Blonds je jasně identifikovatelná značka a jejich blond paruky zdobí všechny modelky.

Pro makeup používají řadu kovových a zdobných věcí, trošku ve stylu Lady Gaga. Jejich extravagance se nám líbí, proto jsme je zařadili i dnes.

Za tímto vzhledem stojí vizážista Kabuki a styl je MadMax. Všimněte si jeho výrazných kontur a vrstvení několika různých produktů s různým pigmentem k docílení rozjasněného okolí nosu a očí. je to časově náročný a pracný make-up, ale vypadá hezky.

 

altuzarraAltuzarra letos vsadila na Toma Pecheuxe, který modelce nejdříve vysvětlil okolí očí lehkým rozjasňovačem. Tekuté linky doplnil kouřovým efektem černých stínů.

Zvýrazněné lícní oči jen podtrhují vzhled lesní víly. Do pleti jsou velmi jemně vpracovány zlaté třpytivé glitry (u nás na trhu jako AngelLips) a pleť je rozzářena lesklým zlatavým finisherem.

 

 

victoria-beckhamViktoria Beckham své věci ráda předvádí na velmi mladých modelkách.

Stejně, jako většina ostatních, udává jako trend lesklý vzhled, který dělá pleť svěží a sexy.

Na první pohled bychom u ní viděli poselství – moc se s tím netrapte, bude Vám slušet i lehké máznutí barvou přes oči 🙂

alexander-wangAlexander Wang je podporován značkou NARS, která je i strůjcem tohoto vzhledu.

Přirozená krása se nám líbí asi nejvíc. Motto této kolekce je jemný vzhled surfařky, jen lehounce dotónovaný do zlatavé barvy tak, aby dívka vypadala jako políbená slunce.

 

Je pravdou, že na modelce je použitý jen korektor, jemný make-up jen lehoučký dotyk světlé rtěnky.

 

 

tommy-hilfigerSara Sampaio, portugalský národní poklad, byla modelkou v kolekci Tommyho Hilfigera. Ten také spoléhá na Pat McGrath, která vytvořila i jeho image.

Tommy se zaměřuje na mladé lidi a i těm je určen tento nenápadný, až „nude“ make-up.

Pat použila jen tenoučkou vrstvu málo pigmentovaného bronzeru a téměř něžně zesvětlila oči. Husté, upravené obočí jen dotváří rebelský vzhled a plné rty jsou téměř bez dotyku. Pat také vsází na lesklý finisher.

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář