Kosmetika s organickým nebo bio složením si už řadu let nachází víc a víc fanoušků. Dokonce i staré kosmetické značky přicházejí s „Organic“ řadami a lidem konečně přestává být jedno, čím o sebe pečují.

menope-2016-logoOrganická kosmetika se stala i samostatnou kategorií a věnuje se jí i řada veletrhů. Právě začátkem prosince, kdy bude náš časopis již na novinových stáncích, proběhne v Dubaji veletrh Menope. Nebojte, nemá nic společného s menopauzou, jeho název je zkratka Middle East Natural & Organic Products Expo.

organic01Tento úžasný veletrh, který se kromě kosmetiky, zabývá i zdravým životním stylem obecně, by Vám neměl uniknout. Zejména pokud zdravý životní styl vyhledáváte…

No a když už do Dubaje poletíte (od 30.listopadu do 1.prosince v Dubai International Convention & Exhibition Centee), proč to nepojmout jako hezký výlet…

organic02Veletržní areál Dubai Convention Center najdete ve čtvrti Za’Abeel, což je relativně striktní byznys area. Je to asi 3 kilometry daleko od známé věže Burj Khalifa a najdete tu řadu krásných hotelů. Dubaj má obrovskou výhodu absence DPH a většiny nám známých daní, takže i velmi luxusní hotel tu vyjde na mnohem méně, než v jiných částech světa. Za sebe mohu doporučit hotel Shangri-La, který stojí asi 2 kilometry (2 minuty taxíkem) od veletržní haly, na ulici Sheikh Zayed Road. Hotel patří mezi ty shangrillaprémiovější pětihvězdičkové a filosofie značky, silně zamířená na východ, se mi prostě líbí. Shangri-La je bájné místo, pro které u nás existuje slovo „ráj“. I když dubajská Shangri-La nemá tak pohádkové interiéry, jako třeba v Dillí nebo HongKongu, pořád zde cítíte onu spiritualitu, jíž se hotelový řetězec vyznačuje.

V Dubaji si rozhodně nenechte ujít návštěvu královských zahrad, dejte si jídlo v jedné z restaurací kolem fontány u Burj Khalifa a pokud budete mít náladu jít mezi lidi, klub 360° je sice trošku „posh“, ale jelikož v Dubaji party jako u nás takřka neexistují, budete se dobře bavit i tady.

Město se na první pohled zdá až příliš betonové, ale pokud budete chtít najít kus přírody, taky jí najdete. Krásná je oblast Mariny v Media Village, ze které dýchá až středomořská atmosféra a opravdu se povedl Aquapark v resortu hotelu Atlantis na velkém palmovém ostrově. Obecně ale platí, že Dubaj je krásnější navečer a v burjnoci, než přes den. Romantické procházky proto plánujte až po skončení veletrhu.

V Dubaji si nepůjčujte auto. Budete zbytečně hledat parkování a pokud si nevezmete navigaci, lehce se ztratíte. I když je zde značení přehledné, spleť křižovatek může být někdy matoucí. Díky nízké ceně ropy je zde relativně levný i benzin, takže se vyplatí jezdit taxíkem. Za cestu z letiště třeba právě do zmíněné Shangri-Ly zaplatíte kolem 200 korun a ve stejných cenových relacích čekejte i veškeré přesuny po městě. Nemusíte se tu bát nepoctivců. Pokud by bylo některému řidiči taxi prokázáno okrádání pasažérů, organic04šejk Rašíd ho navždy vykáže z Dubaje, což je pro přistěhovalce trest tvrdší, než vězení. To stejné platí po celém městě. Dubaj je otevřená, čistá a bezpečná a při dnešních cenách letenek je prosincový výlet za zdravým životním stylem skvělý nápad…

My se na veletrh podívat chystáme, tak se tam třeba můžeme i potkat 🙂

Napsat komentář