Používám AA a BB krém. To většina žen ještě chápe, ale CC, DD nebo EE krém? To už tápalo i pár našich spolupracovníků.

Co vlastně jsou AA-BB-CC-DD nebo EE krémy a k čemu je potřebujeme?

Ve světě kosmetiky existuje individuální jazyk zkratek, označující nejrůznější funkce nejrůznějších přípravků a velmi často lidé tápou o čem je vlastně řeč. Dá se to přirovnat k tomu, jak jsou muži zmatení při nákupu podprsenky své partnerky, protože z informace „potřebuji push-up 75B“ průměrný muž vůbec neví, co po něm partnerka chce, jestli je pořád řeč o podprsence a kde by takovou věc měl vůbec hledat.

Abychom se vrátili k tématu:
AA krém (Anti Aging – proti stárnutí)
Jsou to vlastně všechny krémy, které nějakým způsobem bojují proti stárnutí, hydratují – vyživují – omlazují pokožku a pod tento pojem se dá shrnout dobře 80% produktů na kosmetickém trhu, které neobsahují žádný krycí pigment.

 

BB krém (Beauty Brightening – rozjasňující krásu)
Na BB krémy jsme si už díky řadě televizních reklam zvykli. Jsou to pleťové krémy, mají obvykle dobrou hydrataci a relativně slušnou funkci zásobování pleti živinami a vitamíny, ale hlavně mají také pigment a fungují i jako rozjasňovač nebo lehký makeup. Bohužel tato funkce není úplně dobře přijímána dívkami s pletí, náchylnou k akné. Při denním používání BB krémů bychom doporučovali sérum s vitamínem C před nanesením BB krému a po odlíčení pleť znovu ošetřit. 

Na trhu je dnes spousta BB krémů, které jak dobře hydratují, tak slušně kryjí a jsou široké palety odstínů. Vybrali jsme jeden od Dr. Jart, který se nám zdá být velmi dobrý.

 

 

 

 

cc02CC krém (Color Correcting – barevná korekce)
Na první a upřímně ani na druhý pohled příliš rozdílů od BB krému nenajdete.
Hlavním rozdílem je asi fakt, že CC krémy jsou v zásadě „oil-free“, takže nejsou mastné ani tolik pečující jako BB krémy. Hodí se tedy více pro mastnější pokožku a také pro pleť náchylnou k akné, protože CC krémy lehce vysušují. Pokud máte suchou pleť, je pro Vás spíš vhodnější BB krém. CC krémy jsou také obecně lehčí, než BB a pleť se zdá, že lépe „dýchá“.

cc01Jeden slušný CC krém vyrábí Peter Roth a krém má i notnou dávku vitamínu C, který rozhodně doporučujeme aplikovat jako regeneraci.

 

 

 

 

 

dd02

DD krém (Daily Defense – denní obrana)
Také bývají označovány jako „Do it all“ a má se jednat o komplexní ochranu pleti. DD krémy mají ještě lehčí konzistenci, než CC krémy a mají kapičku méně pigmentu. Zato mají víc antiaging složek a jen málokdy narazíte na DD krém bez ochranného slunečního UV filtru.
Pokud se pořádně podíváte na složení DD krémů, nenajdete nic převratného. Obvyklé složky AA krémů obohacené o lehký pigment a UV faktor. Spíš se mi zdá, že potřeby marketérů hodit na trh další „revoluční“ krém, který by abecedně navazoval na 3 předchozí typy, byly důležitější, než vytvoření skutečně revolučního krému „na všechno“.

dd01Velmi slušný DD krém vyrábí DermaDoctor. Má uv faktor 30, velmi jemný pigment, příjemnou strukturu a velmi dobré hydratační i vyživující složení.

 

 

 

 

 

ee02EE krém (Extra Exfoliating – extra exfolizující (zbavující kůži odumřelých buněk))
Je to krém s podobně jemným pigmentem, jako DD krém, ale navíc kůži ošetřuje shora a ke všemu by měl dodávat víc hydratace a živin do pokožky, než jeho abecední předchůdci. Našli jsme jeden, který je dostatečně inovativní, aby si zasloužil tady být. Výborně zbavuje pokožku starých buněk, ale zároveň vyživuje a dělá pleť heboučkou. Obsahuje silné antioxidanty a vitamíny A, D, E a omega 6 i 9 mastné kyseliny. I celkové jeho složení je uspokojující a s velmi dobrou funkcí.

ee01Pokud bychom měli v dnešní rubrice vybrat vítěze, za naší redakci je to tenhle, ale okamžitě musíme dodat, že každá pleť je jiná a každému bude vyhovovat něco jiného.

 

 

 

Napsat komentář